Ubytovanie a jedloUbytovanie je v 3 až 6 posteľových izbách s poschodovými posteľami.  Celková kapacita je teda 31 postelí v 7 izbách.
Chata nie je bezbariérová, izby sú na poschodiach.
Pokiaľ bude nadpočet záujemcov bude možno dakto môcť spať vo vlastnom spacáku na podlahe. Spanie na zemi je však záležitosť výnimočná pre tých, čo sa prihlásili príliš neskoro aby mali posteľ a naozaj chcú prísť. Prednostne sa musia naplniť všetky postele.

Fotografie izieb a chaty nájdete na webe chaty.

Žiaľ nebude možné splniť požiadavky na súkromie pre páry. Ak ho vyžadujete, voľte ubytovanie v penzióne.

Postele sú vybavené prikývkami a povlečením. Prosím doneste si vlastné uteráky a prezúvky. A nezabudnite, proti chrápaniu spoluspiacich, štuple do uší.

Cena za posteľ je 230Kč na noc. Ceny spania na podlahe sa dohodnú keď to bude potrebné.

Ďalšia možnosť je ubytovať sa v luxusnejšom
Penzione Polnička vzdialenom približne 600m. V prípade, že jednoznačne chcete ubytovať tu, dajte mi to vedieť v registračnom formulári (v poznámke) a zaistite si ubytobvanie sami ASAP. Penzión má aj apartmán, tak keby boli obsadené jednotlivé izby, vezmite apartmán a dajte mi vedieť, niekoho k vám pridáme. Penzión Červenák je zavretý.
K dispozícii bude čapované pivo Revolta, Hejkal, snáď Lobkowicz a podobne (striedavo) formou samoobsluhy. Každý si natočí pivo sám a na záznamový list urobí čiarku. Na konci sa spočítajú čiarky a cena sudov sa vydelí počtom čiarok. Každý potom zaplatí v nedeľu koľko vypil. Objednám aj sud kofoly.

Vo štvrtok a sobotu  popoludní bude spoločné grilovanie - plátky z predpripravenej krkovice a boku, k tomu bude chlieb, zelenina a pochutiny. Na piatok je objednané pečené prasiatko. Na malý hlad budú v rezerve nejaké špekáčky a tlačenka.Pre vegetariánov jedlo NEZAISŤUJEME. Samozrejme si ho môžete pripraviť sami, prípadne pomôžeme.
K dispozícii bude instatná káva, čaj, cukor a niektore koreniny.

Ostatná strava je vlastná. To značí, že sa každý o seba stará sám, Nezaisťujeme stravu na celý pobyt, (týka sa aj chleba, ktorý bude len na grilovanie).
Chata má plne vybavenú kuchyňu so sporákom a chladničkami, taniermi, hrncami a všetkou potrebnou výbavou. Vždy po príprave svojho jedla je potrebné upratať použité vybavenie aby bolo k dispozícii ostatným.
V chladničkách si každý ukladá svoje zásoby a nikto neberie jedlo ktoré nie je jeho!

V dedine, asi 250m ďaleko je obchod otvorený však obmedzene, v piatok 7:00–11:30, 12:30–16:00 a v sobotu 7:00-10:30. Najbližšie supermarkety su v Žďári nad Sázavou.

Cukráreň je zavretá.
Asi 500m ďaleko je pri areále detskej železnice bufet Vagon. Otvorený však sezónne podľa počasia.
Asi 600m je Restaurace Polnička, otvorená 11-23 hod.