Ubytovanie a jedloUbytovanie je v 3 až 6 posteľových izbách s poschodovými posteľami.  Celková kapacita je teda 31 postelí v 7 izbách.
Chata nie je bezbariérová, izby sú na poschodiach.
Pokiaľ bude nadpočet záujemcov bude možno dakto môcť spať vo vlastnom spacáku na podlahe. Spanie na zemi je však záležitosť výnimočná pre tých, čo sa prihlásili príliš neskoro aby mali posteľ a naozaj chcú prísť. Prednostne sa musia naplniť všetky postele.

Fotografie izieb a chaty nájdete na webe chaty.

Žiaľ nebude možné splniť požiadavky na súkromie pre páry. Ak ho vyžadujete, voľte ubytovanie v penzióne.

Postele sú vybavené prikývkami a povlečením. Prosím doneste si vlastné uteráky a prezúvky. A nezabudnite, proti chrápaniu spoluspiacich, štuple do uší.

Cena za posteľ je 200Kč na noc. Ceny spania na podlahe sa dohodnú keď to bude potrebné.

Ďalšia možnosť je ubytovať sa v luxusnejšom Penzióne Červenák a Červenáček vzdialenom približne 250m. Ceny sú od 350 Kč za posteľ. V prípade, že jednoznačne chcete ubytovať tu, dajte mi to vedieť v registračnom formulári (v poznámke) a zaistite si ubytobvanie sami ASAP. Je možná aj rezervácia cez booking.com. Penzióny majú aj apartmány, tak keby boli obsadené jednotlivé izby, vezmite apartmán a dajte mi vedieť, niekoho k vám pridáme.
V Polničke sú aj ďalšie penzióny, sú však ďalej, napr. Penzion Polnička alebo ubytovňa TJ Sokol.K dispozícii bude čapované pivo Choteboř, Račín a podobne (striedavo) formou samoobsluhy. Každý si natočí pivo sám a na záznamový list urobí čiarku. Na konci sa spočítajú čiarky a cena sudov sa vydelí počtom čiarok. Každý potom zaplatí v nedeľu koľko vypil. Pípy sú dve, tak objednám aj sud kofoly.

V piatok popoludní bude spoločné grilovanie - plátky z predpripravenej krkovice, k tomu bude chlieb, zelenina a pochutiny. Na sobotu vymyslíme niečo iné. Ak máte nápady, sem s nimi. (Vegetariáni, ktorí sa prihlásia vopred, budú mať pripravené na gril niečo bez mäsa). Na malý hlad budú v rezerve nejaké špekáčky a tlačenka.
K dispozícii bude instatná káva, čaj, cukor a niektore koreniny.

Ostatná strava je vlastná. To značí, že sa každý o seba stará sám, Nezaisťujeme stravu na celý pobyt, (týka sa aj chleba, ktorý bude len na grilovanie).
Chata má plne vybavenú kuchyňu so sporákom a chladničkami, taniermi, hrncami a všetkou potrebnou výbavou. Vždy po príprave svojho jedla je potrebné upratať použité vybavenie aby bolo k dispozícii ostatným.
V chladničkách si každý ukladá svoje zásoby a nikto neberie jedlo ktoré nie je jeho!

V dedine, asi 250m ďaleko je obchod otvorený však obmedzene, v piatok 7:00–11:30, 12:30–16:00 a v sobotu 7:00-10:30. Najbližšie supermarkety su v Žďári nad Sázavou.


Takmer oproti chate je otvorené občerstvenie s výbornou cukrárňou, otvorené zvyčajne od 13 do 18 hodiny, ale občas bývajú aj dlhšie.
Asi 500m ďaleko je pri areále detskej železnice bufet Vagon. Otvorený však sezónne podľa počasia.
Asi 600m je Restaurace Polnička, otvorená 11-23 hod.